Doğu Kudüs’te yaşayan Filistinli Azzam Marak İsrail belediyesinin baskılarına rağmen, dükkanında Erdoğan’ın fotoğrafını asmaya devam ediyor.

Azzam Marak, baskıları rağmen, Türkiye bayrağını ve Erdoğan’ın fotoğrafını dükkanından çıkarmıyor. Geçen ay belediye tarafından kendisine 45000 şekel (9500 lira) para cezası kesilmiş. Ancak sürekli para cezaları ve iş yerinin kapanması tehditlerine rağmen, Türk bayrağını asmaya devam ediyor. Dükkanı Doğu Kudüs’ün merkezinde bulunan Marak, Erdoğan sevgisinin Davos Zirvesi’nden sonra başladığını söylüyor.

Marak: Erdoğan’ın “Peres’e söylediklerini duyunca çok şaşırmıştım. Gözlerim doldu. Erdoğan salonu terk ederken, o anda Mısır’ın Dışişleri Bakanı Amr Musa hala orada oturuyordu. Ertesi gün belediyeye gidip dükanımın adını değiştirmek için dilekçe verdim, tüm belgeleri değiştirerek, dükkanımın adını Ebu el-İz Erdoğan koydum. “

Bu değişiklikten sonra Maraka’a baskılar arttı. Sivil polisler onu karakola götürüp, sorguya çekmiş. Sonrasında dükkanına baskınlar yapılıp tüm fotoğraflar sökülmüş. Ama o, yeniden asmış. 3 kez hakim karşısına çıkarılmasına rağmen, mahkeme halen devam ediyor. Marak: “Erdoğan terörist değil, ben ne Üsame Ben Ladin’in, ne Nesrallahın, ne de Ahmet Necatın fotosunu astım. Tek isteğim Ortadoğu’nun lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini dükanımda asmaktır “.

İsrail polisi dükkanına 20 kişiyle baskın yapsada, o buna önem vermiyor. Üstelik, yakında “Erdoğan” isimli yeni türk lokantası açmayı düşünüyor.